Wykończenia, remonty

Gres, płytki, panele na posadzkach

Podłogi w kafelkach różnych rozmiarów i kształtów to dzisiaj bardzo popularne i praktyczne rozwiązanie. Wykonuję każdy rodzaj pokrycia posadzki: gres, płytki, terakota, kamień, panele i kombinacje powyższych wg życzeń i projektu Inwestora.

Szczególnie ważnym elementem jest miejsce łączenia różnych rodzajów posadzki. Łączenie dwóch rodzajów płytek zawsze proponuję wykonać za pomocą fugi- jak przy zwykłych płytkach. Unikamy wtedy konieczności stosowania listw. Nie unikniemy tego przy przejściu pomiędzy płytkami, a panelami lub parkietem. Warto tu zaznaczyć, że nie ograniczam wtedy kształtu do prostopadłego – możliwe są łuki, owale i inne wg życzeń.

Przed ułożeniem/przyklejeniem każdego rodzaju pokrycia posadzki należy zadbać o wyrównanie wszelkich krzywizn podłogi, a także o wyrównanie poziomów pokrycia w przypadku różnych grubości pokryć. Dotyczy to w szczególności połączeń pomiędzy parkietem (lub grubymi panelami) i płytkami. Różnicę w grubości dochodzące do kilkunastu centymetrów należy zniwelować przed przystąpieniem do finalnej pracy.

Powered by: Wordpress
kierunkowy 52 - katalog stron Agregaty prądotwórcze agregaty prądotwórcze Lokalizacja uszkodzeń kabli w ziemi Meble i kuchnie na wymiar