Marmury, granity i konglomeraty w łazience

W praktyce glazurniczej bardzo często spotykam się z potrzebą wkomponowania, uformowania i przyklejenia elementów wykonanych z naturalnych skał. Jest to element znacznie podnoszący prestiż i ogólne wrażenie estetyczne łazienki czy innego obiektu.

marmury wokół lustra

Płyty marmurowe i granitowe najczęściej są elementem wykończenia całości glazury łazienkowej. Stosuje się je do wykańczania progów i budowania siedzisk np. w zabudowie prysznica. Świetnie sprawdzają się także marmurowe półki i podstawy pod zlew. Elementów skalnych przeważnie nie stosuje się jako główny element wykończenia łazienek i kuchni.

W zabudowach kominkowych marmurowa obudowa lub nadbudowa są coraz częściej spotykane. Charakteryzują się one dużą odpornością na ścieranie i wpływ temperatury.

 

 

 

Obróbka marmuru, granitu i konglomeratu w zasadzie sprowadza się do bardzo precyzyjnego i delikatnego operowaniabrodzik z marmurami narzędziami tnąco-szlifierskimi. Pomimo swojej twardości są to materiały bardzo kruche i mało odporne na naprężenia. Szczególnie podatne na pęknięcia są elementy o dużej długości takie jak progi czy parapety. Przy odpowiedniej wprawie można jednak te elementy dowolnie kształtować i przycinać. Należy stosować diamentowe tarcze do cięcia betonu o bardzo małej chropowatości i bez jakichkolwiek wycięć i uszczerbków. Cięcie i szlifowanie można wykonywać zarówno na maszynie tnącej z prowadnicą, jak i ręcznie przy użyciu wysokoobrotowej szlifierki kątowej. Należy pamiętać, że sprzęt ten musi być w dobrym stanie. Niedopuszczalne są wszelkie luzy i tzw „bicie” tarczy. To najprostsza droga do nieodwracalnego zniszczenia cennego materiału.

 

Dobrze obrobiony i dopasowany marmur czy konglomerat i granit należy przykleić na odpowiedni do tego celu klej. Na rynku są dostępne różne masy klejące – ich dobór najlepiej zlecić wykwalifikowanej pod tym kątem osobie, ponieważ klej taki należy dobrać nie tylko do materiału, który chcemy umieścić lecz przede wszystkim od warunków, w którym będzie on eksploatowany.

marmur pod zlewemW swojej praktyce współpracujemy z firmami pracującymi z materiałami skalnymi na co dzień, przez co jesteśmy w stanie pozyskać potrzebne kawałki marmuru i granitu w bardzo przystępnych cenach. Dzięki temu, Inwestor niewielkim kosztem może znacznie podwyższyć komfort i standard wykańczanego pomieszczenia.

 

 

 

Podsumowując:

  • marmury, granity i konglomeraty w łazienkach, kuchniach i innych pomieszczeniach to bardzo dobry pomysł w kamienie w laziencepraktycznie każdej realizacji
  • Obróbka materiałów skalnych wymaga dokładności, cierpliwości i delikatności
  • Łączenie elementów marmurowych należy wykonywać przeznaczonymi do tego celu zaprawami i klejami
  • Koszt pozyskania wstawek marmurowych, konglomeratowych i granitowych nie musi być wysoki.
Powered by: Wordpress
kierunkowy 52 - katalog stron Agregaty prądotwórcze agregaty prądotwórcze Lokalizacja uszkodzeń kabli w ziemi Meble i kuchnie na wymiar