Wykończenie wnętrz

Gdy powstaje nowy dom gros pracy przy jego budowie zajmuje wykończenie wnętrz. To bardzo ważny etap każdej budowy. Należy go dokładnie zaplanować i wykonywać z rozmysłem. Wszak dom to miejsce, w którym przebywa się większość część doby.

 

Wykończenie pokoi mieszkalnych i sypialni

Tego typu praca polega przede wszystkim na wykonaniu ścianek działowych, dostosowanie instalacji elektrycznej oraz wykonaniu gładzi na ścianach. Gładzie wykonuję tylko z najwyższej jakości materiałów ze względu na ich właściwości podczas użytkowania i nakładania oraz szlifowania. Najważniejsze, to osiągnąć efekt idealnej gładkości na ścianie, aby promienie słońca czy lamp nie pokazywały nierówności. Tak przygotowane podłoże nadaje się do malowania. Maluję najczęściej z użyciem farb akrylowych odpornych na wielokrotne mycie i ścieranie. Przy malowaniu warto zwrócić uwagę na miejsce łączenia ścian z sufitem. Najbardziej estetyczne jest pozostawienie kilkumilimetrowego paska białej farby sufitowej. Wykonuję to specjalnym narzędziem przystosowanym do tego typu prac.

 

Wykończenie łazienek

Łazienka jest w każdym domu i mieszkaniu miejscem szczególnym. To tu najczęściej relaksujemy się po całym dniu pracy. Jest to pomieszczenie, które jest przy tym szczególnie narażone na wilgoć i wodę. Aranżację łazienki warto zlecić wyspecjalizowanemu biuru projektowemu. Pozwoli to wykorzystać maksymalnie dostępną przestrzeń, przy zachowaniu dużej estetyki i funkcjonalności. Wykończenia łazienek do poza kafelkowaniem, układaniem płytek także wiele prac przygotowawczych takich jak:

  • wyrównanie ścian i kątów pomieszczenia
  • montaż toalety wiszącej i/lub bidetu
  • montaż hydrauliki zasilającej i spustowej
  • montaż instalacji elektrycznej pod kątem projektu łazienki
  • podwieszenie sufitu
  • wykonanie zabudowy pod półki i wannę/ prysznic

Bardzo ważnym elementem przy wykończeniu łazienki jest zastosowanie hydroizolacji. Jest to substancja, która na długie lata odseparuje wodę od konstrukcji budynku zachowując przy tym możliwość swobodnego przepływu powietrza.
Układanie płytek i kafelek jest najprzyjemniejszym etapem remontu łazienki. Dobrej jakości płytki układam z zachowaniem najwyższej dokładności. W ten sposób fugi między płytkami są równomierne, a poszczególne kafelki są położone na dokładnie tej samej głębokości.
Fugowanie i czyszczenie łazienki to ostatni etap wykończenia. Zastosowanie fug epoksydowych zwiększa odporność na zabrudzenia i grzyby.

 

Wykończenie korytarzy i schodów

Bardzo często pomieszczenia takie jak korytarz, przedsionek, wiatrołap i prowadzące do niego schody są niesłusznie traktowane po macoszemu. Dobrze wykonana praca w takich miejscach to gwarancja długich lat bezproblemowej eksploatacji. Układanie płytek na schodach to przede wszystkim dobór odpowiedniego kleju oraz przygotowanie podłoża. Starannie wybrane materiały sprawią, że kafelki będą długo trzymać niezależnie od częstotliwości użytkowania i pogody.

 

Tarasy i balkony w płytkach, gresie

Wykończenie tarasu i balkonu w płytkach jest zawsze bardzo dobrym pomysłem. W przypadku małych powierzchni nie musimy się zbytnio martwić o sposób zabezpieczenia podłoża i możemy w zasadzie dokonać wyrównania i kafelkowania powierzchni. W przypadku większych tarasów i lodgii konieczne jest wykonanie elastycznego podkładu, który zapewni niwelację ruchów obiektu. Dodatkowo należy zadbać o naprawę wszelkich ewentualnych pęknięć i rys. Warto także sprawdzić i w miarę potrzeby skorygować spadek powierzchni w kierunku rynny.Tak przygotowane podłoże kryję wysokoelastycznym klejem do glazury, na który układam gres czy inne kafelki. W ten sposób wykonana praca zapewnia wiele lat eksploatacji bez niespodzianek.

Powered by: Wordpress
kierunkowy 52 - katalog stron Agregaty prądotwórcze agregaty prądotwórcze Lokalizacja uszkodzeń kabli w ziemi Meble i kuchnie na wymiar